Dla znacznego ułatwienia i przyspieszenia formalności związanych z wypełnianiem dokumentów księgowych (jak np. faktura VAT), polski biznes wzbogacił się o kolejne, innowacyjne urządzenie. Najnowszym rozwiązaniem skierowanym do osób prowadzących własną działalność gospodarczą jest tzw. e-Fakturomat.

Dzięki temu nowemu, ogólnodostępnemu narzędziu, wystawianie faktury VAT będzie szybsze i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.


Stanie się tak ponieważ do wystawienia dokumentu księgowego nie będziemy już potrzebować obecności personelu sklepu, który do tej pory dokonywał za nas kłopotliwych rozliczeń.
 
Dzięki e-Fakturomatowi Klient sam będzie mógł wystawić fakturę za zakupione towary w dowolnym miejscu i czasie.

Złoty środek na problemy współczesnej rachunkowości


Nowoczesne urządzenie przydatne będzie przede wszystkim w miejscach, w których robimy największe zakupy np. sieci handlowe.
 
E-fakturomat umożliwi nam wybranie, który produkt z paragonu ma znaleźć się na fakturze a w zasadzie na dokumencie księgowym w postaci elektronicznej jakim jest efaktura.

Prostota na wyciągniecie ręki


W bardzo szybki i przejrzysty sposób, przy biurku we własnej firmie, a nawet w domowym zaciszu wystawimy teraz dokument typu efaktura. Aby to zrobić będzie nam potrzebny dostęp do platformy e-fakturomat oraz łącze internetowe. Wcześniej pamiętajmy jednak o tym, żeby wymienić przy kasie paragon na specjalny kod. To właśnie on będzie potrzebny do prawidłowego wypełnienia wymaganego dokumentu podatkowego.
 
E-fakturomat to nie tylko zwykła oszczędność czasu, ale również szansa na wyeliminowanie potencjalnych błędów, których następstwem jest wystawianie faktur korygujących. Ten w pełni mobilny i zrozumiały system, wyposażony w intuicyjny i ergonomiczny interfejs, znacząco odciąży Punkty Obsługi Klienta, które teraz nie będą musiały przerywać swojej pracy.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na fakt, iż każdy z użytkowników będzie mógł w dowolnym momencie wyeliminować niechciane pozycje na fakturze, co w przypadku jej wystawiania przez pracownika punktu obsługi, jest praktycznie niemożliwe. Cały proces stanie się więc znacznie mniej skomplikowany i uciążliwy.

Oszczędność pieniędzy i pełen komfort w dobie Internetu


Kolejną zaletą rozliczeniowego urządzenia będzie ograniczenie wielu kosztów, które od niepamiętnych lat wliczamy w prowadzenie własnego biznesu.
 
Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z e-dokumentów, bardzo szybko obniżymy bieżące rachunki. Zmniejszą się wydatki związane z drukiem i wysyłką, wpisane w działalność każdego podmiotu, który prowadzi swoją rachunkowość w oparciu o tradycyjną, papierową formę.

Przejście na elektroniczny system fakturowania wiąże się również z niesamowitą wygodą, a co za tym idzie z niezbędną w dzisiejszych czasach przejrzystością we własnej dokumentacji.


Tej nie będziemy już musieli przetrzymywać w nieuporządkowanych teczkach czy segregatorach, dzięki czemu całe istniejące archiwum znajdziemy w jednym miejscu na pulpicie naszego komputera czy dysku sieciowym portalu E-fakturomat.
 
Wszystkim klientom chcemy dać możliwość generowania legalnych i bezpiecznych dokumentów księgowych w przystępnej i przyjaznej formie. Dzięki e-fakturomatowi, najczęściej popełniane przez nas błędy tj. duplikowanie numerów faktur czy brak zmiany w danych klienta, które intuicyjnie przepisujemy z wcześniejszych dokumentów, już niedługo odejdą w niepamięć.

Pamiętajmy o tym, że nikt z nas nie jest nieomylny. Każdemu przedsiębiorcy przydarzają się pomyłki, które bardzo często są wynikiem ciągłej walki z czasem, a w efekcie jego brakiem na dokładne dopilnowanie wielu formalności. Warto więc zastanowić się nad wyborem właściwego programu do fakturowania, który odciąży nas samych czy pracowników, zajmujących się w naszej firmie kwestiami księgowości.